Masz dość wysokich opłat za prąd?
 
 
Masz dość wysokich opłat za prąd?
   Czujesz się okradany?
 
Fotowoltaika zapewni Tobie niezależność energetyczną.
SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Globo - instalacje fotowoltaiczne PV

Witamy serdecznie na stronie internetowej naszej firmy. Zajmujemy się szeroko pojętą fotowoltaiką. Działamy głównie na terenie Trójmiasta, czyli Gdańska, Gdyni i Sopotu, lecz polecamy się również klientom z innych części naszego kraju. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej działalności.


KILKA SŁÓW OD NAS

  Marzec 1986 to data pojawienia się firmy na rynku. Niecały miesiąc po tych narodzinach nastąpiła katastrofa elektrowni atomowej w Czarnobylu. Wydarzenia w Czarnobylu miały istotny wpływ na dalszy rozwój firmy. Czystość środowiska, eliminacja czynników mutagennych, jakość powietrza, którym oddychamy stały się wyznacznikiem, kierunkiem na przyszłość.

  Szkoły elektryczne, studia, praktyczne poznanie specyfiki zawodu elektryka okrętowego („STOCZNIA GDAŃSKA Im. LENINA”), zainteresowania fizyką i energetyką, technicznym i technologiczny postępem – permanentne podwyższanie kwalifikacji zawodowych zaowocowało uzyskaniem licencji Urzędu Dozoru Technicznego do projektowania, montażu instalacji fotowoltaicznych (instalacji PV, solarów).

  Partnerstwo z liderami światowego rynku fotowoltaicznego, współpraca z przemysłem stoczniowym, umożliwia realizację niemal każdego zlecenia.

  • Dla potrzeb indywidualnego i grupowego odbiorcy tworzymy kompleksową dokumentację - przeprowadzamy szczegółowe obliczenia opłacalności ekonomicznej, wpływu na środowisko z określeniem ilościowej redukcji szkodliwych gazów …
  • Montaż instalacji fotowoltaicznych (instalacji PV, solarów) wykonywany jest przez wykwalifikowany personel.
  • Montowane urządzenia, posiadają certyfikaty i normy zgodne z wymogami polskiego i unijnego prawa.
  • Projekty dostosowujemy do warunków naziemnych, jak i w wersji morskiej przystosowanej dla przemysłu stoczniowego.
  • Zapewniamy stały dozór i serwis po-wykonawczy.

  Fotowoltaika to jedyne niezależne, wolne, bezpłatne, czyste ekologicznie, źródło prądu. W porównaniu z kopalnymi nośnikami energii nie wprowadza szkodliwych gazów do atmosfery. Jednorazowy wydatek zapewnia wieloletni okres korzystania z wolnej energii, uwolnienie od opłat za prąd i swobodne korzystanie ze słonecznego dobrodziejstwa. Dzisiejsze instalacje fotowoltaiczne generują prąd, zaspokajając niemal całkowicie potrzeby gospodarstwa domowego.

  Grzegorz Pietreniuk  Z zawodu jestem informatykiem, zajmującym się kryptografią oraz wirtualizacją. Profil mojej pracy sprawił, że pracowałem w wielu miejscach (począwszy od małych firm, do gigantów takich jak IBM we Wrocławiu). Moje doświadczenie nauczyło mnie, że zdrowia nikt nam nie zagwarantuje i działania, które podejmiemy dziś na pewno, jeśli nie bezpośrednio na nas, to na pewno na naszych dzieciach odbiją się szerokim echem. Warto inwestować w OZE (Odnawialne Źródła Energii), w jakiej by one nie były formie, bo to jest nasza przyszłość.

  Okazuje się, że żyjemy w czasach, w których osoby nie używające prądu należą do gatunków na wymarciu. Nasze życie zaczyna być wręcz uzależnione od energii elektrycznej w coraz większym stopniu. I nie byłoby w tym nic złego, jeśli nie liczyć 2 ważnych faktów dotyczących:

  • ZDROWIA - aktualnie rynek energetyczny Polski jest w 85% zdominowany przez węgiel. Coroczny wzrost konsumpcji energii, wiąże się z koniecznością ograniczenia emisji C02 . Efekt cieplarniany, smog oraz wzrost zachorowalności na raka to tylko przekłady tego co nas czeka, jeśli w porę nie opamiętamy się. Zdrowia nikt nam nie zagwarantuje i działania, które podejmiemy dziś, na pewno, jeśli nie bezpośrednio na nas, to na pewno na naszych dzieciach odbiją się szerokim echem.
  • KOSZTÓW ENERGII ELEKTRYCZNEJ - 85% dominacja węgla w miksie energetycznym Polski połączona z faktem, że pochodzi on z całkowicie nierentownych kopalni bezpośrednio przekładała się na wysoką cenę prądu. Teraz ta wysoka cena ulegnie jeszcze dodatkowemu powiększeniu, ponieważ unijny rynek uprawnień do emisji gazów cieplarnianych został zaprojektowany tak by ich ceny rosły, zmuszając tym samym państwa członkowskie do inwestycji w OZE. Rządowe propozycje rekompensat są tymczasowe i bynajmniej nie wyeliminują problemu, a jedynie odwleką go w czasie. Jak widać jedynym wyjściem jest uniezależnienie się od węgla, a OZE, a w szczególności fotowoltaika, są idealnym sposobem realizacji tego celu. Dobrze dobrana instalacja oznacza DARMOWY PRĄD !!!

  Podsumowując, warto inwestować w OZE (Odnawialne Źródła Energii), w jakiej by one nie były formie, gdyż oprócz poprawy naszego zdrowia mają one zasadniczy wpływ na wielkość naszego portfela. Ceny prądu szybują w górę w tak astronomicznym tempie, że każda inwestycja w fotowoltaikę zwraca się z nawiązką.

  Tomasz Medowski

Montaż powinien być
przeprowadzony
w sposób autoryzowany
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.